استارت‌آپ ویکند به تهران رسید. ۵۴ساعت طلایی برای اجرا، اجرا، اجرا!

استارت‌آپ ویکند تهران

بسیار بسیار مفتخرم تا بنده هم در وبلاگ شخصی‌ام، خبر برگزاری اولین استارت‌آپ ویکند در ایران-تهران رو اعلام کنم. بعد از مدت‌ها مثل اینکه یکی از آرزوهای زندگیم که همون شرکت در این‌گونه گردهمایی‌ها باشه، در حال به حقیقت پیوستنه. از قرار معلوم قراره استارت‌آپ ویکند در تاریخ‌های ۸، ۹ و ۱۰ ۱۶،۱۵ و ۱۷ شهریورماه ۱۳۹۱ به تهران بیاد و جای خالی چندین و چند ساله‌ی خودش رو پر کنه. فضایی خالی به‌نام اجرا و پیاده کردن نهایی یک ایده که با گردهم آمدن افراد ایده‌پرداز و کننده‌کار امید به پر کردنش داره. بدون تعارف ما ایرانی‌ها فعلا در موردش حرف زیادی واسه گفتن نداریم.

برای تعریف، هدف‌گیری و اینکه اصلا استارت‌آپ ویکند برای چه کسانیه و چه‌جور آدم‌ها باید و نباید، تاکید می‌کنم باید و نباید اونجا شرکت کنن، شما رو به سایت رسمی این گردهمایی ارجاع می‌دهم.(+)(+) نکته‌ی بسیار مهم در مورد استارت‌آپ ویکند همون‌طور که پیش‌تر اشاره کردم، یگانه توجه‌اش به اجرا، اجرا و اجرای طرح‌هاست. اصلا مهم نیست صاحب چه ایده‌ای هستید-بله! اگه بخوایم صادق و واقع‌گرا باشم واقعا مهمه، تنها هدف اصلی پیمودن مسیر ایده به محصول نهایی است، حال این مسیر و محصول نهایی اشتباهات و خطاهایی داشته باشن، کاملا طبیعی و در ذات استارت‌اپ ویکند هستش.

اما نکته‌ی دیگری که حداقل تا به این‌جای کار به‌عقیده‌ی بنده از نظر برگزارکنندگان ‍پنهان مونده، جای خالی و عجیبه ایده‌پردازها- Idea Generators در بین کتگوری‌های ثبت‌نام افراد  در استارت‌آپ ویکنده، تقسیم‌بندی که تنها به ۳بخش متخصصین فنی، کسب‌وکار و طراحی خلاصه شده. لازم به توضیح نیست که افراد بسیاری وجود دارند که صاحب ایده‌های بعضا نابی هستن و تنها به دنبال متخصصین امر جهت اجرا و تبدیل ایده به واقعیت‌ طرح‌شون هستن. در تبادل ایمیلی که با یکی از عوامل برگزارکننده‌ی این گردهمایی داشتم، پاسخی مبنی بر حداقل آشنایی افراد، حتی ایده‌پردازها به مسایل فنی دنیای کامپیوتر گرفتم که کاملا درست بود و البته منظور بنده چیزه دیگری. به‌نظر بنده، جایگاه و ارزش ایده‌پرداز به‌عنوان شابلون‌کش مسیر  اگر نگویم بیش‌تر قطعا کم‌تر هم نیست که لزوم وجود بخش تخصصی ایده‌پرداز رو بیش‌ازپیش متذکر می‌شه.

به‌هر روی، برای ثبت‌نام زودهنگام و استفاده از تخفیف ۱۵درصدی می‌تونین از هم‌اکنون تا ۱مردادماه به لینک ثبت‌نام مراجعه بفرمایید. شرکت در این چنین گردهمایی‌ رو به هیچ‌وجه از دست ندین، اگه واقعا به ارزش والای اولیه‌ی ارتباطات و در معرض دید و محک عملی بودن(تجربه) واقفید. ارتباطات و معرض دیدی که سرمایه‌گذار رو برای شما به ارمغان می‌آره و تجربه‌ای که مسیر نه حداقل درست ولی آسفالت رو به شما نشون می‌ده.

در نهایت می‌خواهم از عوامل برگزارکننده اولین استارت‌آپ ویکند ایران پیشاپیش نهایت تشکر و قدردانی رو داشته باشم. به امید تولید ارزش (Creating Value) و متحول کردن اقتصاد کد و کدنویسی در این جغرافیا!